Články

Ruční výroba mýdla, šamponu a kosmetiky, seminář s Jan Benham

Česká aromaterapeutická společnost připravila ojedinělý dvoudenní certifikovaný workshop s JAN BENHAM, odbornicí na aromaterapii, kosmetickou péči a zejména na výrobu přírodní kosmetiky. Workshop zaměřený na výrobu mýdla, šamponu a dalších kosmetických produktů se konal v Brně, v příjemném prostředí kreativního a výukového centra Artissimo. Pro ty, kteří se s Jan setkali na jejím aroma semináři zaměřeném na přírodní kosmetiku a její využití v péči o pleť a pokožku v profesionální i domácí praxi v Praze v roce 2016, to bylo opět velmi milé setkání a také prohloubení znalostí doplněné o praktické zkušenosti.

Young Living udělena pokuta ve výši $760,000 za obchodování s oleji z růžového dřeva a nardu

19. září 2017

Po vyšetřování nedovoleného obchodování s éterickými oleji dnes FTC (Federal Trade Commission) oznámil, že pokutuje Young Living ve výši $500,000. Společnost je také povinna zaplatit  $135,000 odškodného a  $125,000 na „veřejně prospěšné práce“. Pokuty pocházejí ze společného vyšetřování Ministerstva zemědělství USA, Úřadu generálního inspektora, za asistence Služby USA pro Ryby a volně žijící zvířata a Ministerstva pro vnitřní bezpečnost. 

Některá varování pro mé čtenáře o šíření Americké společnosti DoTerra do Evropy

V roce 2014 FDA ve Spojených státech podnikla právní kroky proti společnosti doTerra vzhledem k tomu, že společnost dlouhodobě porušovala zákony týkající se zdravotních účinků esenciálních olejů. FDA zabránila, aby distributoři doTerra dále šířili nebezpečná, nehorázná a protiprávní tvrzení o zdravotních účincích esenciálních olejů.

Helichrysum italicum (Roth) G. Don subsp. italicum - extrakt nebo esenciální olej?

Čeleď: Compositae (Asteraceae) 

Název tohoto stálozeleného keře, dorůstající do výšky až 50 cm, pochází z řečtiny a vznikl spojením slova Hélios /slunce/ a chryos /zlatý/. Roste na suchých stanovištích s přímým sluncem, miluje hlinitopísčitou půdu a nesnáší přemokření. Stříbřité listy se používají do polévek, dušeného masa a pokrmů z rýže. Šíří kolem sebe vůni, připomínající kari. Lze ho pěstovat i v přenosných nádobách. Pěstuje-li se ve slunných zahradách, po odkvětu se provede zpětný řez, aby rostlina na příští rok posílila. Množí se řízkováním v jarních měsících. I po usušení si rostlina zachovává tvar a květy svou žlutou barvu, proto nese také jméno Imortelka (Immortal)  - nesmrtelný.

Krátký průvodce esenciálními oleji

Tony Burfield pracuje ve světě vůní téměř třicet let, většinou osobně s esenciálními oleji během jejich výroby, analýzy a použití. Vystudoval potravinářství a do akademické sféry se uprostřed života vrátil, získal doktorát z biochemie a nakonec se stal Chartered Biologist (členem Královské biologické společnosti). Na doktorát navázal výzkumem mikrobiologické přeměny složek esenciálních olejů na Cranfield University. 

Esenciální oleje a bezpečnost – známé i neznámé

Mnoho let je k dispozici veliké množství vědeckých informací k tématu esenciální oleje a bezpečnost. Spousta esenciálních olejů se už více než 100 let používá jako složky: léčiv, jídla, pití, parfémů, kosmetiky, mýdel, čistících prostředků, svíček, průmyslových prostředků apod. Protože se esenciální oleje používají v nejrůznějších odvětvích, tak se různé instituce z celého světa zajímaly o bezpečnost olejů ve většině svých nejběžnějších výrobků.

Berlogue dermatitida esenciálního oleje z bergamotu

Jedním z nežádoucích účinků slunečního záření je fotosenzibilizace. Ta je definována jako proces, při němž jsou vyvolány nežádoucí kožní reakce na jinak běžné dávky slunečního záření. Účinkem obsažené specifické látky absorbují sluneční záření specifické vlnové délky (tzv. fotosensitizér). Může postihnout každého jedince, který užívá celkově léky, injekce nebo si místně aplikuje chemické fotosenzitivní látky (léčiva, kosmetiku, průmyslové látky aj.) a následně kůži vystaví ultrafialovému nebo viditelnému slunečnímu záření. Nejúčinnější vlnové délky pro vyvolání reakce jsou obvykle dlouhovlnné ultrafialové paprsky UVA oblasti spektra (320–400 nm). Výjimečně je akčním spektrem UVB záření (290–320 nm) či světlo viditelné.

Faktory ovlivňující fotosenzibilitu a senzibilitu

Pokud chceme určit, které esenciální oleje jsou bezpečné pro použití na kůži, je potřeba vzít v úvahu velké množství proměnných. Samozřejmě nejdříve konzultujeme RIFM a další zdroje uvádějící maximální možné množství pro užití na kůži za nejrůznějšími účely.

Dr. Zouhaier Helali - únorový dvoudenní seminář České aromaterapeutické společnosti

Ve dnech 25.2.-26.2.2017 proběhne opět v hotelu STEP Praha další seminář, tentokrát s Dr. Zouhaierem Helalim.

Esenciální oleje během těhotenství

Esenciální oleje během těhotenství

Odhalené mýty & některá fakta

 Martin Watt 2013

rozšířená verze květen 2014

 

Několik mladých žen mi na toto téma emailovalo. Obávaly se účinků na dítě pří užívání esenciálních olejů v těhotenství, ale pouze poté, co si o těchto nebezpečích přečetly. Níže poskytuji některá fakta, abych tak rozptýlil běžné aromaterapeutické dezinformace na toto téma.

Stránky

Subscribe to RSS - Články