Synthesis Materia Medica/ Spiritualis of Essential Oils Dr. Berkowského

Copyright 1998-2012 by Joseph Ben Hil-Meyer Research, Inc.

Bruce Berkowsky, N.M.D., M.H., H.M.C.

http://naturalhealthscience.com/spiritual-phytoessencing-medica.php

Syntéza Materia Medica/Spiritualis esenciálních olejů Dr. Berkowského se skládá ze 110 kapitol a pokrývá 110 různých esenciálních olejů.

Jedná se o započaté dílo, na kterém Dr.Berkowski začal pracovat v roce 1998. Je to ústřední referenční kniha metody Spiritual PhytoEssencing (system léčení na úrovni duše), který začal vyvíjet v polovině 90.let.  Nejenže mají eseciální oleje skvělé účinky na fyzické úrovni, ale vykazují také silný vliv v psycho-spirituální rovině. Dr Berkowsky vyvinul metodu Spiritual PhytoEssencing (SPE), aby pomohla jedinci překlenout oddělení od vyššího já , které se nachází v centru emoční a fyzické disharmonie.

SPE je syntéza určitých aspektů aromaterapie, bylinářství, klasické homeopatie, moderní fyziologie, kabaly, antroposofie, čínské medicíny, teorie pěti elementů, čakrového systému, hlubinné psychologie, léčení drahými kameny a terapie barvami.

V SPE se klade důraz spíše na bioenergetický než chemický aspekt esenciálního oleje. Rostliny jsou živé a vše co žije, má duši. Esenciální olej je nosičem duše rostliny.

Rudolf Steiner, zakladatel antroposifické medicíny, poznamenal:“Matierie je nespirituálnější v parfému z rostliny..když se duch nejvíce přibližuje fyzické zemi, tak vnímáme vůni.“ Esenciální olej, pojítko mezi duší a rostlinou, je jedinečný  v tom, že funguje jako fyzická entita, která zprostředkovává spojení mezi rostlinou a lidskou duší.

Imaginativní vědomí je v SPE důležitým elementem. V kontextu této diskuze označuje termín imaginativního vědomí překonávání limitů analýzy materiálních aspektů olejů, která se uskutečňuje pouze smysly a intelektem pomocí komplementárního vnímání spirituálních kořenů, které udržují již zmíněné, materiální aspekty.

Zatímco tyto formativní procesy jsou nevyhnutelné, nicméně jsou zdrojem všech vlastností materie esenciálního oleje.  Každá žijící buňka musí být oživena vitální silou nebo do ní musí být „vdechnuta“ duše a touto inkarnací vyšších sil do živé tkáně, která propůjčuje každému oragnismu jeho hmatatelný výraz. Takže pokud používáme esenciální oleje pro psycho-spirituální práci, dají se všechny fyzické znaky, folklorní a historické asociace etc. dané rostliny použít k tomu, abychom porozuměli jejím spirituálním kořenům.

Kapitoly Berkowského Synthesis Materia Medica/Spiritualis of Essential Oils mají přes 2000 stran (8 1/2″ x 11″; velikost písma 10 ) .

Pokud chcete dělat kvalitní věci, které působí do hloubky, psycho-spirituální léčení esenciálními oleji, Berkowského Synthesis Materia Medica/ Spiritualis Of Essential Oils je nejlepší dostupnou referencí na světě.

Berkowského  Synthesis Materia Medica/ Spiritualis of Essential Oils je k mání táké ve fomrátu pdf, které můžete obdržet emailem jako přílohu. Můžete si koupit 1 nebo všech 110 kapitol. K jednomu emailu lze přiložit maximálně 10 kapitol. Pokud si objednáte více než 10 kapitol, přijdou vám v několika emailech po sobě.

Doporučujeme vytvořit složku na ploše, kam tyto kapitoly přetáhnete. Jakmile budou kapitoly ve složce, samy se automaticky seřadí podle abecedy.

Dr. Berkowsky slyšel od mnoha lidí, že je pohodlné mít kapitoly na počítači a probírat se jimi, při takové detailní knize je takový způsob jednodušší a efektivnější. Vlastně to tak dělá i sám Dr. Berkowsky, když vytváří směsi esenciálních olejů.

Sada 110 kapitol: 365 $

Přeložila Česká aromaterapeutická společnost