Tři aromaterapeutické jarní recepty na úklid, se kterými osvěžíte svůj domov

http://www.aromahead.com/blog/2016/03/14/three-aromatherapy-spring-cleaning-recipes/

Andrea Butje 14. března, 2016

http://assets.pinterest.com/images/pidgets/pinit_fg_en_rect_gray_20.png

Uklízení může být výživné – a ano, dokonce i zábavné! – když si vyrobíte své vlastní přírodní čistící prostředky. Jaro je na to jako dělané. Na jaře vše znova začíná a úklid nám pomáhá postavit se novým začátkům s čerstvou, otevřenou myslí. Představím vám několik aromaterapeutických receptů na úklid, které vám mohou pomoci. Doporučuji vyrábět si je vždy čerstvé každých pár týdnů.

Osvěžovač toalety

Po umytí toalety můžete tento sprej použít, aby záchod hezky voněl a abyste omezili růstu mikrobů. Malou lahvičku takového spreje můžete mít schovanou vzadu za toaletou, nebo na umyvadélku a nastříkat do záchodové mísy po každém spláchnutí.

  • 30 ml vody
  • 5 kapek tea tree esenciálního oleje (Melaleuca alternifolia)
  • 10 kapek citronové ho esenciálního oleje (Citrus limon)
  • 5 kapek sladkého pomeranče (Citrus sinensis)

Podlahový čistič

Je skvělý na tvrdé podlahové plochy z tvrdého dřeva, dlažbu, mramor a vinyl. Ráda používám mopy s froté na konci, které můžete sundat a vyprat. (Výborně se čistí, poté co vyčistili něco jiného.)

 Tento recept se odvíjí podle toho, zda máte male děti nebo zvířata, která chodí (nebo se plazí!) blízko podlaze. Pokud tomu tak je, použijte hydrosoly a horkou vodu. Mop namočte v horké vodě, pak nalejte jednu čajovou lžičku levandulového hydrosolu (Lavandula angustifolia) na mop a vydrhněte své podlahy!

(Pokud nemáte male děti nebo domácí mazlíčky, můžete použít i směs Aromahead, která vhodné obsahuje esenciální oleje).

Než začnete s úklidem, udělejte si doma zásobu směsi. Tak se nebudete muset natahovat pro dvě lahvičky pokaždé, když si budete chtít přidat trochu oleje. Vaše oleje už budou smíchané a můžete jít na to!

Do 5ml lahvičky namíchejte:

  • 10 kapek levandulového esenciálního oleje (Lavandula angustifolia)
  • 10 kapek citronového esenciálního oleje (Citrus limon)

Pokaždé, když navlhčíte svůj mop, dejte přímo na mop jednu kapku své směsi. A co nespotřebujete na podlahy, můžete dát do difuzéru.

Sprej do skříní

Tyto hydrosolové spreje jsou perfektní na osvěžení skříní třeba poté, co jste je prošli a zbavili se starého oblečení, bot a doplňků, které jste neoblékli celou věčnost. Můžete tam dokonce oblečení nechat viset, když budete sprejovat. Až si je obléknete, budou báječně vonět.

 Vyrobte si sprej do 60 ml lahvičky se sprejem.

Růže ve skříni!

  • 60 ml růžového hydrolátu (Rosa damascena)
  • 1 kapka růžového esenciálního oleje (Rosa damascena)

Když milujete divočinu i doma!

  • 60 ml hydrolátu kadidlo (Boswellia carterii)
  • 1 kapka esenciálního oleje jalovce viržinského (Juniperus virginiana)

Kde je to možné, používám skleněné lahvičky. Pokud pro vás není ideální sklo, můžete použít PET. PET je nereaktivní plast.

Krásné jaro!