Mýty o esenciálních olejích

Postupně pro vás překládáme sérii článku od Dr. Roberta Pappase z Essential Oil University o vytvořených mýtech, které se převážně týkají esenciálních olejů v aromaterapii. Články jsou průběžně doplňovány.... 

MÝTUS č. 1: Existuje nezávislý orgán, který certifikuje esenciální oleje Terapeutické kvality.

MÝTUS č. 2: Čisté, neředěné esenciální oleje bez přidaných syntetických látek by měly vydržet nekonečně dlouho.

MÝTUS č. 3: Opravdový terapeutický levandulový olej (Lavandula angustifolia) by neměl mít detekovatelný kafr. Jakákoli hladina kafru v levandulovém esenciálním oleji by naznačovala směs levandule a lavandinu.

MÝTUS č. 4: Frekvence vibrací esenciálních olejů se pohybují mezi 52 MHz do 320 MHz. Esenciální oleje mají nejvyšší frekvence ze všech člověku známých živých substancí a zvyšují frekvence našeho těla.

MÝTUS č. 5: Esenciální oleje se používaly v biblických dobách a dokonce se našly v Tutanchamonově hrobce.

MÝTUS č. 6: Pokud použijete na pleť čistý esenciální olej a způsobí vám to vyrážku nebo pálení, tak to jen znamená, že se vaše tělo detoxikuje.

MÝTUS č. 7: Esenciální oleje jsou nejmocnější živé substance na zemi. Jsou tlukotem srdce rostlinné říše, nejživotadárnější substance, které dnes na světě máme. EO jsou „krví života“ rostliny a v rostlině jsou tím, čím krev člověku.

MÝTUS č. 8: Esenciální oleje nejlepší kvality jsou z “prvního lisování” nebo první destilace rostlinného materiálu.

MÝTUS č. 9: Esenciální oleje jsou komplexní směsí, která obsahuje hormony, vitamíny, minerály a další přírodní prvky, jsou to nejvíce okysličující substance na světě.

MÝTUS č. 10: Společnost Y je jediná společnost na světě, která prodává čisté oleje terapeutické kvality.

MÝTUS č. 11: Pokud se vám nějaká vůně nelíbí, znamená to, že vaše tělo tu vůni potřebuje.

MÝTUS č. 12: OPRAVDOVÉ esenciální oleje bez přidaných látek NEZMRZNOU, protože v nich není žádná voda. Pokud tam není voda a nic do esenciálního oleje jako je třeba máta není přidané, tak by neměl zmrznout.